Instytut Zarządzania i Gospodarki
Usług Turystycznych

Witamy

Serdecznie Witamy na stronie internetowej
Instytutu  Zarządzania i Gospodarki Usług Turystycznych WSG

Misja kształcenia kadr dla gospodarki turystycznej w Wyższej Szkole Gospodarki ma długoletnie tradycje. Początki kształcenia w zakresie turystyki i rekreacji wiążą się z działalnością Instytutu Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii Wyższej Pomorskiej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa (po zmianie nazwy Uczelni - późniejszej WSG). W Instytucie Zarządzania i Gospodarki Usług Turystycznych kontynuujemy kształcenie w zakresie turystyki i rekreacji na bazie wcześniej wypracowanego  i wysoko ocenianego przez środowisko branżowe modelu nauczania. Nasi studenci z powodzeniem rozwijają swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne zarówno na studiach I i II stopnia.

Nasza Instytut realnie przyczynia się do rozwoju turystyki, rekreacji, hotelarstwa i sportu w Bydgoszczy i regionie kujawsko-pomorskim kształcąc na wysokim poziomie specjalistów dla szeroko pojmowanej gospodarki turystycznej i jej otoczenia.

Zapraszamy do studiowania w naszej renomowanej Uczelni.


 

Aktualności

27 czerwca 2022Seminarium w Sicienku Przyszłość hotelarstwa w kontekście eko- i agroturystyki już za nami.

Rozpoczęliśmy planowo o godzinie 10:00 25.06.2022 r. Zebranych gości i prelegentów powitała słowem wstępu Pani Dyrektor IZiGUT dr Grażyna Sipińska. Gościem specjalnym z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki była Pani Elżbieta Wyrwicz, warto również wspomnieć o tym, że Ministerstwo Sportu i Turystyki objęło niniejsze Seminarium patronatem honorowym. Tematyka przygotowanych przez prelegentów prezentacji była zróżnicowana i obejmowała następujące aspekty: współczesne trendy w hotelarstwie, jakość we współczesnym hotelarstwie, rozwiązania proekologiczne w hotelarstwie, zarządzanie marką osobistą w turystyce, dysfunkcje turystyki masowej na wybranych przykładach, kompetencje na turystycznym rynku pracy – diagnoza i potrzeby, turystyka kulinarna. 

Szczegóły
22 czerwca 2022Seminarium Sicienko 25.06.2022 r. - Przyszłość hotelarstwa w kontekście eko- i agroturystyki

Instytut Zarządzania i Gospodarki Usług Turystycznych serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 25.06.2022 r. do Sicienka na Seminarium „Przyszłość hotelarstwa w kontekście eko- i agroturystyki”. Seminarium będzie połączone z Jarmarkiem Produktów Lokalnych i rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. Na zakończenie niniejszej imprezy przewidujemy wręczenie nagród laureatom XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Sponsorem nagród jest Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Urząd Marszałkowski w Toruniu. Jednocześnie pragniemy poinformować, że udział w Seminarium zadeklarowało Ministerstwo Sportu i Turystyki - Departament Turystyki zapewniając jednocześnie wsparcie merytoryczne.

Szczegóły
21 czerwca 2022Dofinansowanie do Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Z przyjemnością i dumą informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie MEiN - po ocenie formalnej i merytorycznej - do Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. 

Szczegóły
Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia